Bratislavská arcidiecéza si pripomenula 14 rokov od svojho založenia

Pridal dňa

V pondelok 14. februára sme si pripomenuli 14. výročie ustanovenia Bratislavskej arcidiecézy. Pri tejto príležitosti bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský v Katedrále sv. Martina predsedal sláveniu svätej omše, ktorá bola obetovaná za všetkých veriacich našej arcidiecézy.

Arcidiecéza bola zriadená 14. februára 2008 pápežom Benediktom XVI. dekrétom Slovachiae sacrorum Antistites, pričom oznámenie bolo zverené kardinálovi Jozefovi Tomkovi ako zvláštnemu legátovi pápeža.

Prvým arcibiskupom metropolitom Bratislavskej arcidiecézy sa stal Mons. Stanislav Zvolenský. „Mojim základným poslaním, ako každého iného biskupa, je svedectvo o jestvovaní Boha, o láske Boha Otca, ktorá sa prejavila predovšetkým v jeho Synovi Ježišovi Kristovi, v jeho vykupiteľskej smrti a zmŕtvychvstaní a v jeho prítomnosti a účinkovaní v každej dobe a aj v našej súčasnosti prostredníctvom Ducha Svätého. Chcem hodnotiť všetky skutočnosti vo svetle viery a v neustálej snahe hľadať čo najhlbšiu pravdu o osobách a udalostiach,“ povedal vo svojej inauguračnej homílii.

Svätú omšu, slávenú pri príležitosti 14. výročia, arcidiecéza vysielala naživo na svojom facebookovom profile, na ktorom je k dispozícii aj video záznam z tohoto slávenia.