Mons. Stanislav Zvolenský zapečatil relikviár s ostatkami saleziána Titusa Zemana

Pridal dňa

V provinciálnom dome saleziánov v Bratislave bol v stredu 27. septembra večer zapečatený relikviár s ostatkami ctihodného Božieho služobníka Titusa Zemana. Po prečítaní dekrétu o mučeníctve, ktorý vydala Svätá Stolica ešte 27. februára, a po krátkej modlitbe za duchovné povolania bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský zapečatil relikviár.

Prítomní boli aj tvorcovia relikviára docent Ing. arch. Andrej Botek a Mgr.art. Marián Králik, Art.D. Na akte zapečatenia boli prítomní aj generálny postulátor saleziánov don Pierluigi Cameroni, vicepostulátor procesu blahorečenia don Jozef Slivoň, provinciál don Jozef Ižold, niekoľko saleziánov spolubratov a niekoľko laikov, ktorí pracujú na provincialáte saleziánov.

Relikviár je zhotovený z bronzu, jeho príprava od prvého návrhu po výslednú podobu trvala sedem mesiacov. Na dvoch čelných reliéfoch sú znázornené dva momenty života dona Titusa: tajné prechody a moment zatknutia. Na vrchnej časti relikviára, ktorý ho uzatvára, je umelecky znázornený nočný motýľ ako symbol nočných prechodov cez rieku Moravu ale aj víťazstva života nad zlom. Na bočných stenách relikviára sa nachádzajú prvky vajnorského ornamentu. Nápis „Aj my sme povinní dávať život za bratov“ zhŕňa význam mučeníckeho svedectva dona Titusa a jeho odkaz pre všetkých.

Po slávnosti blahorečenia Titusa Zemana, bude relikviár v nedeľu 1. októbra popoludní o 16.00 uložený vo farskom vo Vajnoroch, kde bude jeho stabilné miesto.

Fotografie z pečatenia relikviára sú k dispozícii vo fotobanke TK KBS.

__________
Zdroj správy: Tlačová kancelária KBS